Dysfunkcje przewodu pokarmowego to dolegliwości, na które skarży się coraz większa liczba osób. Obecnie ok. 80% mieszkańców krajów uprzemysłowionych cierpi z ich powodu. Tempo życia i towarzyszące temu napięcie i stres pogłębiają problemy. Do najczęściej występujących należą:

– problemy trawienne                                                 

– zaburzenia mikrobioty jelitowej

– nietolerancje pokarmowe

– zaparcia/biegunki

– choroba refluksowa

– bóle brzucha nieznanego pochodzenia

– stany zapalne żołądka, jelit

– IBS (zespół jelita drażliwego)

– SIBO (przerost bakteryjny jelita cienkiego)

Wiele z nich ma swój początek w zaburzeniach osi jelito-mózg. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, za kluczowe w patogenezie wielu z tych dolegliwości uważa się właśnie zaburzone interakcje jelitowo-mózgowe. Rola układu nerwowego jest tu więc niebagatelna.

Od wielu lat zajmujemy się oceną stanu zdrowia pacjenta, również w kontekście wymienionych problemów, m.in. poprzez diagnostykę laboratoryjną, wodorowy test oddechowy, testy alergiczne, testy na nietolerancje, IoMet (analiza niedoborów mikropierwiastków, poziomu kwasów tłuszczowych, ocena równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, nadmiaru toksyn czy stresu oksydacyjnego), STRD (ocena wpływu stresu na poziom neurohormonów kluczowych dla funkcjonowania mózgu).

Pacjent otrzymuje od nas kompleksową poradę (zalecenia żywieniowe, wskazówki zmiany stylu życia, dobór spersonalizowanej suplementacji, wsparcie psychologiczne). Dopełnieniem terapii, obok zabiegów osteopatycznych czy masaży psychosomatycznych, jest terapia laserami LLLT Erchonia. Istnieje wiele pomocnych tu procedur terapeutycznych laserem EVRL czy PL Touch, włączając w to terapię Vagus Nerve (nerwu błędnego).