O mnie

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od początku lat 90-tych byłem jednym z pierwszych lekarzy, którzy do swojej praktyki wprowadzali metody bioinformacyjne, biorezonans, homeopatię oraz terapię światłem niskoenergetycznym – terapia fotodynamiczna przewlekłych stanów zapalnych skóry i nowotworów skóry, trądziku pospolitego i trądziku różowatego. Byłem współzałożycielem i wieloletnim członkiem zarządu Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Bioinformacyjnej i Biorezonansu w Toruniu, jak również pomysłodawcą i współorganizatorem pierwszego w Polsce Kongresu Medycyny Naturalnej. Od wielu lat jestem wykładowcą i szkoleniowcem, ponieważ chcę dzielić się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

Medycyna jest moją pasją, więc nieustannie zgłębiam aktualną wiedzę dotyczącą terapii światłem, ziołolecznictwa, tradycyjnej medycyny chińskiej, a także nowoczesnych terapii chorób autoimmunologicznych oraz wpływu emocji i stresu na funkcjonowanie naszych organizmów.

Od zawsze interesował mnie człowiek jako całość i tak podchodzę do swoich pacjentów – holistycznie. Holistycznie to znaczy diagnozujemy i leczymy człowieka a nie pojedyncze choroby . Myśl, która mi przyświeca, to powrót do źródeł funkcjonowania naszych organizmów. Jeśli chcemy żyć w zdrowiu, musimy przywrócić pierwotne szlaki metaboliczne naszych komórek, ponieważ w niewielkim stopniu możemy stworzyć „coś nowego” – lepszego niż stworzyła Natura przez miliony lat trwania życia na Ziemi. Powtarzam, za prof. Sedlakiem, że podstawą powrotu do uporządkowania funkcjonowania naszych organizmów jest światło, ponieważ światło to życie. Stąd pomysł stworzenia takiego miejsca jak Holis-Med.