Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, skutkujące nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i innych części ciała. W Holis-Med zajmujemy się terapią cellulitu wykorzystując m.in.niskoenergetyczny laser EMERALD.

To najbardziej zaawansowana nieinwazyjna technologia modelująca sylwetkę, o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych.

Laser ten emituje zielone światło o długości fali 532 nm. Fotony oddziałując na receptory w błonach komórkowych adypocytów (komórek tłuszczowych) rozszczelniają je. Dochodzi do przedostania się zemulgowanego tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej. Następnie w cały proces zostaje zaangażowany układ limfatyczny oraz układ krwionośny metabolizując tłuszcz do wolnych kwasów tłuszczowych, które zostają częściowo wykorzystane przez tkanki do produkcji energii, a częściowo wydalone z organizmu.

Zabiegi są całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne, bez okresu rekonwalescencji.

Odbywają się bezdotykowo, co jest niezwykle istotne dziś – w dobie pandemii Covid-19.

Terapia cellulitu i modelowania sylwetki niskonergetycznymi laserami EMERALD to tylko 6 zabiegów, 1-2 x w tygodniu.

Większą liczbę zabiegów zaleca się pacjentom z BMI powyżej 30.

Dodatkowe korzyści dla pacjenta to obniżenie poziomu cholesterolu i glicerydów oraz regulacja glikemii. Dla optymalizacji wyników zalecamy zmianę stylu życia oraz terapie wspomagające (masaż limfatyczny, wskazówki żywieniowe, spersonalizowaną suplementację itd.).