W Holis-Med, jak sama nazwa wskazuje, podchodzimy do pacjentów holistycznie. Traktujemy człowieka jako całość. Nie chcemy jedynie pozbywać się objawów, ale dochodzić do przyczyn złego samopoczucia, patrząc na wszystkie sfery życia pacjenta: fizyczną, duchową i psychiczną. Łączymy metody medycyny akademickiej, tradycyjnej z metodami medycyny naturalnej takimi jak medycyna chińska, czy Ayurweda. 

Podczas konsultacji holistycznej nasi terapeuci przeprowadzają z pacjentami szczegółowy wywiad dotyczący dolegliwości i stylu życia, analizują historię chorób i leczenia oraz wyniki badań laboratoryjnych. Rekomendują również rozszerzenie diagnostyki o stosowane w naszym Centrum metody takie jak ankieta IoMet, badanie STRD, Max Pulse, wodorowy test oddechowy czy badanie palpacyjne (szczegóły dotyczące poszczególnych metod w zakładce Diagnostyka.

Dzięki temu uzyskujemy bogaty i wielopoziomowy obraz kondycji pacjenta i możemy indywidualnie podejść do każdego z nich. Nasi terapeuci dobierają odpowiedni rodzaj terapii do potrzeb danej osoby, a długość jej trwania uzależniają od bieżącej sytuacji pacjenta i celów, jakie chce osiągnąć. Dobieramy spersonalizowaną i skuteczną suplementację. Współpracujemy ze specjalistami z różnych dziedzin, takimi jak dietetyka, dermatologia, kosmetologia, fizjoterapia, psychologia, by terapia przyniosła możliwe najlepsze efekty. 

Konsultacje holistyczne przeprowadza dr Artur Markowski, dr Tetiana Chernyshova oraz mgr Dorota Markowska.