Metoda dr Bacha to popularny na świecie system medycyny naturalnej, wynaleziony przez brytyjskiego lekarza i naukowca – Edwarda Bacha. W skład systemu wchodzi 38 naturalnych ekstraktów wytwarzanych z kwiatów dziko rosnących roślin. Każdy z nich odpowiada określonym stanom psychiki lub cechom charakteru. Krople stosowane są doustnie, aby przywrócić równowagę emocjonalną i poprawić samopoczucie, skutecznie zredukować napięcie i skutki stresu.

Poszczególne ekstrakty można zażywać pojedynczo lub tworzyć mieszanki, odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Mogą być stosowane bez względu na wiek i stan zdrowia. Metodę Bacha warto wykorzystać w celach profilaktycznych, aby ochronić się przed zagrożeniami związanymi z życiem w pośpiechu i wysokim napięciu. Pomaga ona również osobom, które zmagają się z objawami lękowymi (nerwicowymi), cierpią z powodu obniżonego nastroju lub bezsenności.

Współczesne badania nad związkiem między emocjami i systemem odpornościowym potwierdzają teorię, że życie psychiczne ma wpływ na ogólny stan zdrowia i odwrotnie. Coraz więcej ekspertów w dziedzinie medycyny podkreśla fakt, że spokojny umysł zapewnia prawidłowe funkcjonowanie.*

 

*źródło: www.drbach.pl