W Holis-Med wierzymy, że odpowiedni sposób odżywiania, dobrany indywidualnie do każdego z nas, stanowi podstawę naszego dobrego i zdrowego funkcjonowania. Dlatego oferujemy konsultacje dietetyczne, które niejednokrotnie stanowią punkt wyjścia do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia naszych pacjentów. 

Dieta to nie tylko liczenie kalorii i dążenie do spadku wagi. Dieta to przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe oraz świadomość, co jest dla nas wskazane, a czego lepiej unikać, w zależności od tego, czy jesteśmy zdrowi, czy cierpimy na jakieś choroby. 

Ponieważ podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i holistycznie, konsultacja dietetyczna przebiega w oparciu o szczegółowy wywiad, analizę wyników badań laboratoryjnych, historii chorób oraz wykorzystywanych w naszym Centrum metod diagnostycznych. Więcej o nich w zakładkach Konsultacja holistyczna [link] oraz Diagnostyka [link] 

Dietoterapia wspomaga i uzupełnia terapię wielu jednostek chorobowych jak otyłość, insulinooporność, PCOS (zespół policystycznych jajników), SIBO (zespół jelita drażliwego), choroba Hashimoto, cukrzyca typu II, czy depresja.

Konsultacje dietetyczne przeprowadza Beata Strzelecka – absolwentka Akademii Dietetyki oraz studiów podyplomowych UMK w Toruniu i Collegium Medicum w Bydgoszczy, uczestniczka wielu kursów z zakresu dietetyki, żywienia oraz dietoterapii osób zdrowych i w jednostkach chorobowych

[zdjęcie]