Obecnie Erchonia umożliwia prowadzenie terapii trzema rodzajami światła – czerwonym, fioletowym i zielonym.

Światło czerwone (635 nm) okazało się przełomem w terapii bólu różnego pochodzenia i stanów zapalnych oraz we wspomaganiu regeneracji tkanek.

Światło fioletowe (405 nm) znajduje zastosowanie między innymi w redukcji stanów zapalnych i terapii zmian trądzikowych, a także terapii zmian grzybiczych.

Światło zielone (532 nm) wykorzystujemy do redukcji tkanki tłuszczowej, otyłości oraz redukcji cellulitu.

Przy wielu dolegliwościach stosujemy łączenie różnych długości światła. Synergia świateł podnosi efektywność . Terapia jest całkowicie bezbolesna, nie wymaga dodatkowego czasu potrzebnego na regeneracje lub gojenie. Liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie.

Dowiedz się więcej

Receptory, znajdujące się w mitochondrium produkującym energię komórkową, są zdolne do absorbowania światła o określonej długości fali. Receptory te należy traktować tak jak inne receptory leków. Kiedy przyjmujemy leki, ich składniki są absorbowane przez organizm i lokalizują właściwy sobie receptor w oparciu o strukturę molekularną i wiążą się z tym receptorem. W momencie gdy lek zwiąże się z receptorem wewnątrz komórki następuje reakcja wtórna. Podobny mechanizm można zaobserwować w przypadku ekspozycji ciała na światło o określonym kolorze. W czasie terapii, światło przenika przez skórę a następnie jest absorbowane przez właściwy receptor. Na skutek tej stymulacji wzrasta produkcja energii w komórce, zachodzą reakcje biochemiczne, synteza białek i czynników wzrostu, oraz proliferacja komórek i zwiększony przepływ krwi i tlenu.

Bezpieczeństwo i skuteczność terapii potwierdzone przez FDA

Niskoenergetyczne lasery firmy Erchonia oferują klinicznie udowodnioną terapię, która jest bezpieczna i efektywna oraz została zatwierdzona przez FDA (Food and Drug Administration – amerykańska Agencja Żywności i Leków) w przypadku: 

  • Przewlekłego bólu szyi
  • Bólu pooperacyjnego
  • Bólu barków
  • Bólu związanego z ostrogą piętową
  • Ścięgna Achillesa
  • Leczenia rozcięgna podeszwowego

Czy są jakieś przeciwwskazania, które uniemożliwiłyby terapię laserem niskoenergetycznym?

W większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań; jednakże, ponieważ nie ma długoterminowych badań niektórych schorzeń, producent firma Erchonia nie zaleca stosowania urządzeń u kobiet w ciąży oraz u osób z rozrusznikiem serca.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Niektóre osoby zgłaszały uczucie głębokiego relaksu, które może powodować senność.

Czy są jakieś komplikacje w terapii laserami Erchonia?

Nie są znane i opublikowane żadne niepożądane skutki laseroterapii niskoenergetycznej.