STRD – to Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna – metoda umożliwiająca analizę stanu psychoemocjonalnego człowieka. Zaburzenia tego stanu potocznie nazywamy stresem.

Stres rozpoczyna się w tych miejscach ciała, gdzie istnieje zaburzenie przepływu energii. Jeżeli zmiany te są przewlekłe, ujawniają się pod postacią zmian cieplnych ciała człowieka. Zmiany temperatury odzwierciedlają stan energii organizmu ludzkiego. Metoda STRD umożliwia śledzenie ich występowania w sposób powtarzalny w odpowiedzi na bodziec stresowy i pozwala na wczesne wprowadzenie skutecznej ochrony przed niszczącym wpływem stresu.

Dlaczego warto wykonać badanie STRD?

  • Jest doskonałym uzupełnieniem standardowej diagnostyki medycznej, a więc badań, które opisują stan organizmu poprzez pryzmat norm anatomicznych czy też chemicznych. Nie są one natomiast w stanie wykryć zaburzeń z punktu widzenia wpływu stresu na organizm, na tzw. poziomie energetycznym. I to właśnie umożliwia analiza STRD. Metoda pomaga więc znaleźć przyczynę choroby, określić typ psychometaboliczny pacjenta oraz umożliwia dobór spersonalizowanej terapii i wskazań żywieniowych.
  • Metoda pozwala na monitorowanie skuteczności zastosowanych terapii, odżywiania. Badanie kontrolne po kilku, kilkunastu tygodniach stosowania zaleceń, upewnia nas o właściwym kierunku terapii.
  • Jest metodą dla osób, które dbają o swoje zdrowie i stawiają na profilaktykę. Wynik badania pokazuje bowiem, w jaki sposób postępować w życiu, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie.